Dacă vreți să vedeți cum a fost la târg la Timișoara, dați click aici.
Acum, la o săptămână de la târg reușesc să pun câteva poze pe blog, poze pentru care mulțumesc Cristinei C. și Dianei.
La Stanciova am ratat începutul, și-anume venirea a foarte mulți invitați. Când am ajuns noi, întârziații, pe la ora 12, șura primitoare a Teodorei și zona împrejmuitoare era plină de oameni mari și mici, iar workshopul de clătite inițiat de Cristina C. era deja în toi.

iulian primește cadoul de la Teo, un vas de lemn în care să prepare și mai multă pâine delicioasă. (foto: Cristina C.)

După atâtea pregătiri, se mai și mănâncă: unii la masă, alții la altă masă, și ne simțim (din nou) ca într-o zi de sărbătoare la români.(foto: Diana.)

și-apoi toată ceata trece la exersarea mâinilor dibace, la atelierul de origami susținut de însuși Paul (foto: Cristina C.)

Cu energie înainte, la atelierul de făcut mingi de jonglerie, cu Cristina D., urmat de jonglerii susținute tot de Paul. (foto: Cristina C.)

Spre după-amiază am susținut și atelierul de făcut săpun de casă. Asistență numeroasă, întrebări multe și faine, o asistentă drăguță care a picat la țanc și rezultatul, un săpun cu cafea, despre care mai scriu, căci sunt datoare cu niște informații. (foto: Cristina C.)
Și-am încălecat pe-o șa și v-am spus povestea așa. Dacă vi s-a părut o zi foarte plină, cu multă lume faină și mâncare pe măsură, să știți că așa a fost. Dacă ați vrea să participați și voi, fiți pe fază, că se mai anunță evenimente interesante, aici, pe blogul Stanciovei, unde anunțăm tot ce e de anunțat :)
Încă odată ținem să mulțumim musafirilor, gazdelor și tuturor care s-au implicat ca să iasă așa de frumos!











Pingback: Having fun – dincolo de ban « dincolo de bani